| deluXxe a întrebat:

Pot schimba sistemul de operare al unui Vivaz U5i?

Daca da, unde pot gasi ce-mi trebuie si niste instructiuni?

Mersii frumos! big grin

In categoria "Telefoane" nu spune nimeni nimic. Sorry sad

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu, nu-l poti schimba. are symbian si ala ramane. la telefoane nu prea poti schimba sistemul de operare (exista unele telefoane insa si la alea cu o gramada de bug-uri). telefoanele nnu sunt precum calculatoarele sa le pui ce sistem de operare vrei.

| Trynda a răspuns:

Pai am eu un Vivaz mai vechi, de la lansare. Nu l-am mai aprins dar stiu ca am incercat sa-i bag Android sau orice altceva in afara de Symbian. Nu poti. Si daca poti, e foarte greu. Trebuie sa stii cum functioneaza Symbian-ul. Eu nu am reusit si ma pricep destul de bine. Oricum daca ai schimba OS ar merge mai prost. E bun si Symbian. Scuze daca nu prea am fost de folos dar am telefonul si stiu ca nu merge.