| savin_angela a întrebat:

Pot transfera muzica de pe caseta audio pe CD? Exista magazine specializate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat un prieten care se pricepe la sunet si i-a luat mult timp pentru o caseta. Deci este destul de greu. Mai bine cauta varianta deja digitalizata.

5 răspunsuri:
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Da, se poate transfera.
Iata un anunt in acest sens: http://forum.computergames.ro/......audio.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista astfel de servicii specializate. Cauta pe Internet, cel mai bine ar fi sa incerci la studiouri de inregistrare sau sa dai anunturi pe internet. Daca ai o cunostinta care se pricepe la prelucrarea sunetului, sigur te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate si daca ai cat de cat experienta la PC .si cunost limba engleza cat-de-cat. e foarte simplu...eu am facut zeci de casete audio pe cd

| iordan7 a răspuns:

Salut.
Poti transfera muzica de pe caseta audio pe Cd daca folosesti un anumit tip de casetofon cu cd player care sa-ti permita sa faci acest lucru. Eu de exemplu am un casetofon cu cd player de la firma Victronic.

| andrei30 a răspuns:

Da, dar e un proces dificil, ai nevoie de porgrame speciale. Uite aici pasii: http://www.nsftools.com/misc/TapeToCD.htm