| SoEasyy a întrebat:

Poti pune un Sapphire Radeon Rx550 Pulse pe o placa de baza Frujitsu D3161-A12 GS 3?

21 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Are "Frujitsu" ăla, PCI Express 3.0?

| SoEasyy explică (pentru sierra1):

Intreb pentru un prieten si el a zis ca nu stie si va rugat sa cautati dvs

| sierra1 a răspuns (pentru SoEasyy):

Intreabă prietenul ce am intrebat eu, apoi imi spui mie ce a spus el și apoi iți răspund eu ție ca tu, să-i spui lui

ok?

| SoEasyy explică (pentru sierra1):

Zice ca a cautat pe internet si scrie:

Sloturi:
1xPCI-Express 3.0 x16
1xPCI-Express 2.0 x4
1xPCI-Express X1
1xPCI

| SLexuS a răspuns (pentru SoEasyy):

Atunci daca asta a gasit, inseamna ca placa e compatibila cu placa de baza.

| sierra1 a răspuns (pentru SoEasyy):

Ok, și ce concluzie tragem noi de-aici?

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Concluzia ca nu esti in stare sa i spui omului direct ca acel PC suporta acea placa video.e atat de greu?

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Nici macar nu ar avea nevoie sa aiba PCIe 3.0. Daca avea 2.0 sa zicem..era limitat la 2.0 si tot mergea.

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Concluzia e că ai probleme de ințelegere!

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Fals: păcălești omul, e ca și cum ai zice că o mașină diesel merge cu ulei de soia.

dar degeaza spun, că tu nu pricepi

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Testeaza si apoi vorbeste..Nu te mai contrazice daca ai trait cu sobolanii.ok?

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

"ai trait cu sobolanii.ok?"

șefu', noi nu am trăit impreună nici in visele tale.
Aberezi cu răspunsul tău dat userului. Du-te și te culcă, ești obosit și vorbești pe lângă, cere-i scuze că-l minți cu nerușinare

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Ba tu esti chiar posedat de viata?
"PCIE is both forward and backward compatible. This means you can run a PCIE 2.0 x16 card in a PCIE 3.0 x16 slot and you can also run a PCIE 3.0 x16 card in a PCIE 2.0 x16 slot. In your case (2.0 card in a 3.0 slot) there is not any performance difference at all and even the other way around (a 3.0 card in a 2.0 slot) the performance is usually close to identical" Apoi vorbim...doar de curiozitate.ce varsta ai? Stiu ai tai ce face plodul lor pe internet?

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Vrei să epatezi pe cineva cu citate in fraceză? nu ai nimerit!

da' mă-ta știe ce aberezi p-aici?

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

In primul rand nu e niciun citat in "fraceză"..ci engleza si in al doilea rand nu aberez nimic copil problema.tu esti ala care nu are habar.
Daca vrei mai am un Gigabyte pe socket 775 cu PCIe 2.0 si un RX570 care are PCIe 3.0..iti trimit un video in care iti arat clar ca astea doua functioneaza impreuna..doar ca placa video e limitata la 2.0.

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Ai dovedit că dai pe lângă și nu știi cum s-o scoți. Dă-te la fund și lasă liniștea să te ascundă

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma las..eu nu stau sa fiu calcat in picioare de un copil de 12 ani care nu are habar care i diferenta dintre engleza si franceza.dar el vorbeste despre compatibilitatea dintre PCIe 2.0 si PCIe 3.0

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Nene, tu vrei să pui un motor de bugatti pe un șasiu de dacia și te aștepți să fie compatibile? mai lasă-ne cu aerele tale de geniu neințeles.

ai dat pe lângă subiect și nu mai știi cum s-o dregi. N-ai cum, ai demonstrat că aberezi

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Doar cauta ca deja ma enervezi grav..nu vreau sa incep sa injur ca nu e ok..doar documenteaza te, testeaza..sau daca esti din Bucuresti te chem la mine la sediu si iti demonstrez fizic. daca esti inapt sa intelegi

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

" Ionut73027: te chem la mine la sediu..."

o, ce tare, mi s-a făcut pielea de găină! da' ce-i fi tu, ceva de la fbi, sri, cia sau aia cum îi zicea... securitate?

deja imi pierd vremea cu tine, noroc și mai pune mâna pe carte

| Ionut73027 a răspuns (pentru sierra1):

Am un sediu de componente sh. daca doresti si ai placerea poti veni sa iti demonstrez ca nu ai pic de informatie in tine si ca te inseli amarnic cu privire la subiect