| narcis14 a întrebat:

Prietenul meu are un laptop Acer E-15... fara cd-rom.
A venit cu linux...si cumva am reusit sa ii bag windows si sa ii formatez hardul.
Acum cand vrea sa foloseasca placa video nVIDIA se restarteaza automat!
Ce pot sa ii fac? Pt moment am reusit sa il fac sa intre cu placa video integrata dar nu stiu cat timp mai poate sta asa.
E busita placa video sau e ceva software?

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai bine pui un link sa vad exact ce model de e15 este?

| sltlp a răspuns (pentru narcis14):

Pai e dubios ce spui tu, dar prima mare problema pe care o am e ca nici nu pot sa imi dau seama si nici nu vreau sa imi imaginez ce fel e instalat acel windows.
Ce windows ai pus? Driverele le-ai pus?

| narcis14 explică (pentru sltlp):

Da tot! Am pus windows-ul bootabil pe usb iar cand am dat sa instalez windowsul pur si simplu am dat clean la disk pentru a sterge linuxul. Am pus toate driverele
Windows-ul e 7 pro cu 32 bits... oare sa fie din cauza asta?

| sltlp a răspuns (pentru narcis14):

Daca e laptopul aratat in link nu are ce sa caute windows pe 32 bit pe el. Musai 64

| narcis14 explică (pentru sltlp):

Ok...totusi drivere pentru placa video sunt si pentru 32 bit

| sltlp a răspuns (pentru narcis14):

Tu pune prima data un windows 8/8.1 calumea. Apoi drivere corecte(inclusiv chipset). Apoi drivere placa video de pe site la geforce.com. Daca problema persista, la garantie cu el.

| narcis14 explică (pentru sltlp):

Cu 64?

| sltlp a răspuns (pentru narcis14):

Da, cu 64

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da este defecta placa dedicata. Sa-l trimita in garantie.

| lpavel a răspuns:

Incearca sa faci update la placa video Nvidia!

| CinevaNou a răspuns:

Iti da cumva bsod? vezi cu bluescreenview ce cod de eroare ai.