| Neverrrrrr a întrebat:

Problema consta in felul urmator: atunci cand ma conectez la internet prin router imi apare "No internet acces". Configuratiile router-ului le-am facut de curand si nu stiu unde ar fi porblema. Este vorba despre un router TP-link.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine suna firma la care esti abonat poate parolele si user namele nu m ai corespund, eu asa am patit, si te ajută fetele alea sa te conectezi, pe ecran ce i ti apare un triunghi galben cu semnul! atunci inseamna ca ai internet, dar parolele nu mai sunt bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau baga direct mufa de la internet in unitate, dar tu probabil vrei routerul sa ai wifi la telefon.

| untu a răspuns:

Scaneaza mai intai cu antivirusul la amenintarile de retea ca poate o sa detecteze ceva si apoi o sa va duca la setarile gateway ale routerului dvs. Asta inseamna ca ar trebui sa fie securizate din nou routerul dvs. si sa va schimbati parolele si incepeti sa faceti un reboot la router si apoi reporniti opriti un timp sau resetati routerul si apoi restartati din nou computerul si apoi lucrurile ar reveni la normal!

| octav005 a răspuns:

Dar te poti conecta direct sa bagi cablu in pc?