| DoarOana a întrebat:

Problema cu imprimanta.
Am o imprimanta lexmark x1195 si daca am scanat ceva si vreau sa o scot la imprimanta imi iasa colorat. Am schimbat culoarea scrisului in negru dar imprimanta mi-o scoate roz sau albastru.
O sa imi cumpar alta imprimanta pentru ca asta ma scoate din minti si oricum o am de mai mult timp dar ce as putea sa fac ca sa le scoate alb negru? Cartusul negru e nou nout si merge. Ceva idei? Am nevoie de acele fise pana maine si nu le pot scoate.
La multi ani de 1 martie.

Răspuns Câştigător
| Bunicu a răspuns:

Din setarile de imprimare nu alege sa tiareasca alb negru ...pentru ca negru de obicei e facut de cartusu color din rosu si albastru. alege sa tiapareasca in nuanta de gri.ai acolo nu stiu cum ai zice "advanced grey" sau cam asa ceva. si o sa mearga.

1 răspuns:
| virus5381 a răspuns:

Nu trebuie sa iti schimbi imprimanta. Lexmarkurie sunt bune (putin complicate dar bune) cum stai cu tusul? eu cred ca este din cauza tusului iar daca nu inseamna ca este de la calculatorul tau ( nu ai facut tu setarile corectewinking )