| SkyRed a întrebat:

Problema cu selfie sticku! Daca apas pe declansatoru de la selfie stick ma baga pe CAUTARE VOCALA GOOGLE iar daca bag castile de la telefon si apas pe butonul de volum imi face poza.Care este problema?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vezi dacă ai la setări telefon ce să facă aparatul foto cu apăsările pe butonul de volum.

| SkyRed explică (pentru mihai69):

laughing))) pai butonul de volum face poze cand il apas si butoanele de la casti,,,, doar butonul de la sefie stic cand il apas ma baga pe google

| mihai69 a răspuns (pentru SkyRed):

Am priceput. Dar prin meniurile de „connected devices" (la unele telefoane) se pot alege și acțiunile pentru butoanele... hai să le zicem „externe".
Mai e și posibilitatea ca stick-ul tău să nu fie compatibil cu acel telefon. Am dat și eu peste o astfel de minune (merge pe unele telefoane, pe altele nu).

| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

Intra in setarile de la camera foto si uitete si tu pe acolo poate o rezolvi happy