| hgbgbfbgbgbg a întrebat:

winking
De curand mi-am luat un selfie stick cu buton, dar dupa ce conectez firul alb la telefon si apas pe buton nu face poza sad si pot face poza si dupa butonul de la volum, iar selfie stick-ul nu e defect, la Samsung Grand Prime a mers, iar eu am samnung galaxy A 3

2 răspunsuri:
| cristinaungurean a răspuns:

Firul cela alb e pentru incarcarea bateriei la selfie stick nu pentru conectarea la telefon.
La telefon se conecteza prin bluetooth
la capatul selfiestickului trebuie sa fie un buton care se misca on/off, cind apesi on se aprinde o luminita de obicei verde, si apoi coneactaza bluetoothul la telefon si conecteazale reciproc. Voila!
Sper ca te-am ajutat.

| hgbgbfbgbgbg explică:

Nu e nici un buton cu on si off, e doar un singur buton, cel de care am zis si pe el scrie press si e o camera desenata