| HADES325 a întrebat:

Problema pc. Cand pornesc pc-ul unitatea porneste se aprind led-urile unitati, ventilatoarele toate merg, insa nu mi se afiseaza nimic pe monitor. Dupa un numar de restarturi ( 6-7 ) acesta porneste in sfarsit. care ar putea fi problema? mentionez ca am schimbat placa video crezand ca ar fi vina acesteia insa problema a ramas aceiasi.
- am verificat cablurile, pisesele sa fie montate corect. monitorul e performant.

1 răspuns:
| XFreeX a răspuns:

Posibil sa fie o problema la procesor
Este o metoda de a verifica acest lucru dar trebuie sa fii atent...
scoate firul de la coolerul procesorului de pe placa de basza (astfel incat coolerul sa nu mai porneasca) (ATENTIE: sa nu scoti radiatorul, lasi tot montat numa deconectezi venti; atorul procesorului) si vezi daca porneste din 2-3 restarturi max. Daca porneste inseaman ce procesorul are un defect