| pink425 a întrebat:

Am o problema, am schimbat placa de baza si sursa de la unitate ...si nu imi mai porneste monitorul, imi sta in standby cand aprind unitatea, tin sa mentionez ca am montat toate cablurile corect...nici unitatea nu imi porneste sa aud sunet-ul de la windows pe sunet..astept un raspuns mai promitator in legatura cu problema

7 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Urmareste cu atentie pozitia jumper-ilor
Pozitioneaza-i in raport de Cartea tehnica a Placi de Baza.

| pink425 explică:

Tin sa mentionez ca am incercat si pe placa video integrata, si pe cea adaugata, am scos si hardu si dvd-rw degeaba, si rami ..ca am zis ca poate au vrreun scurt in ele ..si nu am lasat decat placa video integrata si restu.nu imi da absolut nimic pe monitor

| MAX4456 a răspuns:

Intreaba mama ta, poate stie un profesionist in calculatoare. Daca nu, intreaba prietenii.Mult noroc!

| pink425 explică (pentru MAX4456):

Aaa..mama e afon in calculatoare, si eu tin sa mentionez ca de 9 ani ma ocup in calculatoarewinking, dar cazu asta nu l-am mai intalnit pana acum la nici un calculator

| anonimus44 a răspuns:

Din moment ce ai schimbat placa de baza, iti trebuie un windows nou instalat. Cel pe care-l ai acum, nu este corespunzator cu placa ta de baza. Cum windowsul e instalat pentru alta placa de baza, placa de baza nu recunoaste windowsul asa ca nici driverul de la placa video ca sa-ti poata deschide monitorul. Ia si mai verifica odata daca ai pus monitorul bine si desigur in placa video, apoi reinstaleaza windowsul si va functiona corect! Daca nici varianta asta nu merge, ai grija ca trebuie alta sursa, pentru ca inseamna ca sursa pe care ai montato nu este suficient de puternica pentru placa ta video. Succes!

| Marius_Luci_1996 a răspuns:

Poate de la placa video stiu eu cat decat la calculatoare nu-s profesionist dar poate te-am ajutat!big grin

| CoMManDer a răspuns:

U ai schimbat placa de baza?