| Gosh. a întrebat:

Probleme cu suntetul la laptop!

Inainte nu avea nicio problema, dar de cateva luni, daca nu contectez boxele, sunetul la melodii, si in general, se aude ca si cum ar fi numai instrumentalul. Ce setari sa aplic ca sa se intoarca la normal?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Deci dacă conectezi boxele (care presupun că-s 2. 1) atunci merge. Pe boxele laptopului în schimb nu merge.
Încearcă să te duci în start-settings-control panel-sounds and audio devices.
Acolo, te duci la tabul Audio şi în primul chenar scrie Default Device şi e listată placa ta de sunet.
Dai Advanced şi jos la Speaker Setup ar trebui să scrie Laptop Stereo Speakers sau ceva de genul. Dacă scrie altceva, setează tu manual pe aia şi da-i OK şi apoi restart.
Ar trebui să meargă acum.

Succes.

| alex21_2143 a răspuns:

Se poate sa se fi "prajit" un difuzor si acum se aude numai un canal, am patit-o si eu, joaca-te cu butonul ala stereo (left-right) si seteaza difuzorul care iti merge

| fastlane a răspuns:

Depinde ce program folosesti pentru muzica poate e dereglat equaliser-ul

| Nastase_Emanuela_1989 a răspuns:

Am si eu o o problema cu un laptop packard bell.cand incep sa vad un film, sonorul este destul de ridicat si apoi pe parcurs scade in intensitate, fara ca eu sa ii fac ceva.am crezut ca e de la faptul ca l am setat pe economisirea bateriei, am schimbat pe balanced, dar acelasi lucru.ce sa fie?