| fifian1984 a întrebat:

Procesor: AMD AM2 Athlon 64 3200+ Placa video :Nvidia Geforce 8500GT 512 MB Rami:3 GB DVD- /+ RW : LG HDD:Seagate/Maxtor 250 GB 7200 RPM Placa de baza : ASUS M2V Sloturi USB : 6 vreau sa stiu daca imi merg jocurile! mai noi!

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Nu e nici-un pericol, dar in timp poate cauza probleme din cauza asta. Calculatorul trebuie curatat periodic de praf ( al doilea dusman al componentelor electrice). Eu cand ma joc si Minecraft ajunge pe la 70-72 de grade si apoi se blocheaza tot ecranul si scade temperatura placii video ca atunci cand opresti pc-ul. Acum depinde de situatie, pentru ca au am alta placa de baza, alt prosecor etc. Concluzia: daca ai driverele instalate corect si totul merge fara probleme poti juca jocuri mai noi cum ar fi: Call of Duty 4, Battlefield 3, Crysis 2, etc. ( dar la setari normale).

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Iti merg jocurile mai noi dar la setari nu foarte mari. Am acceasi placa video si nu sunt multumit de ea. Cand sta degeaba are 55-65 de grade.

| fifian1984 explică (pentru YoChriss):

Sunt multumit daca imi merg jocurile mai medii, e vreun pericol daca are temperatura aia?

| fifian1984 explică (pentru YoChriss):

Multumesc

| YoChriss a răspuns (pentru fifian1984):

Nu e nici-un pericol, dar in timp poate cauza probleme din cauza asta. Calculatorul trebuie curatat periodic de praf ( al doilea dusman al componentelor electrice). Eu cand ma joc si Minecraft ajunge pe la 70-72 de grade si apoi se blocheaza tot ecranul si scade temperatura placii video ca atunci cand opresti pc-ul. Acum depinde de situatie, pentru ca au am alta placa de baza, alt prosecor etc. Concluzia: daca ai driverele instalate corect si totul merge fara probleme poti juca jocuri mai noi cum ar fi: Call of Duty 4, Battlefield 3, Crysis 2, etc. ( dar la setari normale).