| Danişor a întrebat:

Processor (R) Dual- Core CPU E5200 @ 2, 50GHz, 2, 50GHz

Rami:2,00 GB

Windows 7 ultimate 64-bit

NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

Placa video : 1024 mb (1gb) As vrea sa stiu pentru ce este bun pc-ul meu mentionez ca imi merg toate jocurile call of duty black ops 2, call of duty modern warfare 3, call of duty modern warfare 2, mirror s edge, spider-man the amazing, mortal kombat 9, cs global offensive. As vrea sa stiu daca trebuie sa mai imbunatatesc ceva la pc si de ce. Funda

2 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Calculatorul tau era bun acum 3-4 ani, acum insa e cam batranel.
Gandeste-te ca tu ai procesor Intel core duo, si dupa asta au mai aparut Intel core quad, i3, i5, i7.

Nvidia 9600 am avut si eu, dar iar au aparut seriile de gtx care is foarte bune.

Parerea mea e ca e bun daca nu ai cine stie ce pretentii de la jocuri, dar ca sa impunatatesti ceva trebuie schimbata si placa de baza si nu o sa ti se mai potriveasca mai nimic din ce ai acum in el.

| war991 a răspuns:

Nu o sa poti juca nici un call of duty sau joc nou (Ghost) nici macar pe medium ar trebui sa iti iei un gpu (placa video) de 2 gb si inca 4 gb de ram eu am asa si imi merge tot: AMD FX-8150, msi gt 640 dual fan 8 gb ram Kingston hyper blue