| Danişor a întrebat:

Ce jocuri merg pe componentele astea: Procesor(R) Dual- Core CPU E5200 @ 2, 50GHz, 2, 50GHz

Rami:2,00 GB

Windows 7 ultimate 64-bit

NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

Placa video : 1024 mb (1gb)

As vrea sa stiu daca merge gta iv.dar vreau si alte jocuri.Cel mai rapid raspuns primeste funda!

ps:Am pus categoria la tehnologie deoarece vreau niste raspunsuri mai rapide

Răspuns Câştigător
| BlackBoyHD a răspuns:

Pai majoritatea gta iv merge dar trebuie sa umbli la setari sa dai la graphics low peste tot! merge assassin's creed 2, nfs most wanted 2012, far cry 2 cred ca si 3 tot asa la low, PES 2013, FIFA 13, mai sunt multe ai pc destul de bunicel dar ai mai putea investi intr-o placuta de 2GB RAM ( pe 4GB merg mai bine jocurile)

| Danişor explică (pentru BlackBoyHD):

Ai fii surprins ca gta iv imi merge pe high la toate jur.

8 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Gta iv iti va merge pe minimum.

| Gabi05 a răspuns:

Gta 4, e cel mai prost joc de pe piata, el fiind optimizat cu ochii inchisi.
Gta 4 intampina probleme si pe sistemele high end, precum i7 entushiast+sli/cf sau single gpu, da pai pe un pc mai low end precum al tau.

Sfatul meu este sa ii dai un overclock la procesor, pana la cat e stabil.

La windows ar trebui sa schimbi cu windows xp x86 bit, deoarece x64 mananca foarte mult ram, si 2gb ram e putin pentru x64, deci x86 ar fi foarte bine, deoarece mananca procesor x86.

Cat despre jocuri, incearca
Transformers The Game
Crysis WarHead, Crisys 2
Prototype 1
Nfs World
Nfs Undercover
Far cry 1

Depinde ce genuri de jocuri iti plac
shootere
racing
actiune
aventura
Daca spui genul de joc, atunci te voi ajuta cu mai multe

Psbig grinaca ai windows 7 asta nu insemna ca iti vor merge mai multe jocuri ca pe xp, ba chiar dinpotriva

| Danişor explică (pentru Gabi05):

Imi plac jocuri gen : shootere, curese, actiune si aventura astea imi plac

| Prigoreanu_Denis_1997 a răspuns (pentru Gabi05):

Ioi, o sa incerc si eu jocurile sugerate de tine, ma bucur ca am si eu windows xp laughing

| AlexisZLS a răspuns:

Cat costa placa ta video Nvidia?

| Rusu_Viorel_1985 a răspuns:

Ai componente destul de bune iar gta 4 s-ar putea sa-ti mearga daca umbli in setarile jocului. Sigur iti merge NFS Most Wanted(versiunea veche nu cea noua cu acelasi nume). Iti recomand Halo Combat Evolved. FIFA 13 cred ca-ti merge. Daca-ti mai vine in minte vreun joc scrie pe google numele jocului urmat de "requirements" pentru a afla daca iti merge. Astept funda.

| Danişor explică (pentru Rusu_Viorel_1985):

laughing versiunea veche a nfs most wanted din potriva imi va merge ce-a noua