| Deknar a întrebat:

Programe care ajuta performanta computerului ca ccleaner si advanced system care, dati cat mai multehappy

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca și programe de întreținere recomand așa:
TuneUp Utilities(trial)
Glary utilities free și ajutat de O&O defrag, va fi un tuneup gratiuit pentru uz personal, deci pentru cei de acasă.
Restul sunt doar prostii ineficiente.
Rolul lor este de a face ce ar trebui să facă userul manual folosind mai multe programe.Să curețe fișierele temporare, să defragmenteze hard discul, că curețe registrul de regiștrii morți, etc astfel încât să ai un Windows curat tot timpul.cu toate astea dacă vrei un plus de viteză trebuie să cureți manual fișierele din folderele temp.Succes

| epurel a răspuns:

GameBooster foloseam.

| Latinmoon a răspuns:

Si ce rol au?

| Deknar explică (pentru Latinmoon):

Citeste inca o data intrebarea si o sa iti dai seama.

| Latinmoon a răspuns (pentru Deknar):

Performanta am citit dar in ce sens?
viteza?

| PotatoMustDie a răspuns:

Tune Up Utilites este cel mai cunoscut cu exceptia celor mentiunate de tine.

Daca vrei ceva pentru gaming ineearca GameBooster.

| MasterStefan a răspuns:

Cele pe care le-ai zis și Tune Up Utilites sunt cele care le-am folosit eu.Acum folosesc doar CCleaner.