| CORE55 a întrebat:

Programe de editat video gratuite? Sa nu apara watermark.

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

DaVinci Resolve Free

Lightworks Free (limitat la export 720p)

BLENDER

ShotCut

OpenShot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

KineMaster - nu pare cine știe ce, dar mie îmi place. Nu e greu de folosit și poți face multe lucruri cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows Movie Maker, e bun pentru inceput.

| CORE55 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca il iau free mai apare watermark cand editez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CORE55):

Movie maker e inclus in Windows XP si in Windows Vista. Pe Windows 7+ descarci Windows Live Essentials 2012, e free. Daca tu vorbesti de program pentru telefon, uita de asa ceva, telefoanele sunt in urma cu ~30 de ani si sunt doar tepe. Cica exporti fara watermark daca platesti bani, dar dupa ce resetezi telefonul trebuie sa platesti iar si tot asa.

| XYZ02 a răspuns:

HitFilm Express
DaVinci Resolve 15
Blender
Shotcut
Filmora9

Primele 2 chiar le recomand(eu unul folosesc HitFilm)
Apoi am auzit ca Filmora9 este foarte usor pentru incepatorii(desi are un marketing nesimtit, astfel incat daca cauti orice alt program primesti primele reclame cu ei impreuna cu un clickbait sub denumirea programului cautat)

| VasileGogulina a răspuns:

Eu folosesc FilmoraGo, eset super usor de folosit, iar la randare nu stai mult.

| CORE55 explică (pentru VasileGogulina):

Apare watermark daca nu il cumpar?