| Gabriel1223 a întrebat:

Raspuns urgent plz!
Am primit acum 20 min de la Emag un touter TP-LINK TL-WR841N si l-am instalat iar apoi ledul de la WAN se aprinde rosu de ce? Apropo am internet de la akta. iar cand ma conectez pe telefon am semnal full dar cand caut pe chrome spune waiting for network. Ce sa fac? De ce e ledul rosu ci nu verde?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu are internet. Daca internetul venea in calculator direct si daca in calculator merge, dar in alt calculator nu merge, e posibil sa fie legat de mac si trebuie clonat macul.

| Gabriel1223 explică (pentru halogen001):

In alt calculator merge. am testat si in 2 laptopuri. dar cand il bag in router degeaba. apare ledul rosu