| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Reccent am cumparat un laptop.Pe tastele f1-8 sunt setatate volumul, luminozitatea si alte lucruri legate de laptop.Cand intru intr-un joc si vreau sa apăs spre exemplu F3, in loc sa faca ceva in joc, tasta F3 imi scade luminozitatea.Cum pot scoate aceste functii de pe taste?

4 răspunsuri:
| robinho17 a răspuns:

Uita-te in partea stanga, jos a tastaturii si vei gasi un buton "Fn" care va activa celelalte functii ale tastelor daca le apesi simultan! happy

| vladutcornel a răspuns:

Fn+Tasta (F1, 2,3...).
Cauta sa vezi daca ai un "Fn lock" sau ceva asemanator. Poate fi simplu, direct de pe tastatura, sau complicat, din BIOS, sau deloc.
Daca nu e deloc, poti incerca sa folosesti tastatura externa

| K0sti a răspuns:

Le dezactivezi din BIOS!

| Congelator a răspuns:

Apesi simultan pe tasta Fn