| Skrillex2000 a întrebat:

De Black Friday am cumparat un laptop Lenovo G500.Problema este ca in unele jocuri am nevoie de tastele f1-f12 si ele nu merg.Adica daca de ex apas pe f2 volumul descreste iar daca apas pe f3 volumul creste.Intrebarea mea este:cum pot folosi aceste taste normal, adica fara functii?

3 răspunsuri:
| AlexDinTimis a răspuns:

Nu ai din intamplare pe tastatura butonul "fn"? Daca il ai, atunci tine-l apasat in timp ce apesi pe f1 sau care vrei tu sa apesi. Asa ar trebui sa mearga. Bafta!

| Skrillex2000 explică (pentru AlexDinTimis):

Am acest buton si da, am incercat, dar nu functioneaza.

| claudiuk3 a răspuns:

Încearcă să intri in setările jocului opţiuni control şi inceracă sa foloseşti acele taste la ce comenzi din joc ai nevoie... sper sa te ajute