| secertul a întrebat:

Am o problema cu tastele "F". Adica daca apas pe ele folosesc functii gen volum,luminozitate, wi-fi etc... si in jocuri nu pot sa folosesc acele taste decat cu tasta "Fn". Cum pot sa schimb asta? FUUNNDDAA

4 răspunsuri:
| watafacyoayo a răspuns:

Tastatura ta a intrat la apa?
Am avut si eu problema asta dar am varsat ceva pe ea

| secertul explică (pentru watafacyoayo):

NU.Nu a intrat la apa.Asa e decat am cumparat-o dar acum vreau sa schimb comenzile.

| alecsutz32 a răspuns:

Ai activate tastele functii. pentru a le dezactiva apasa Fn + Bloc Num. este pe undeva pe la f10-f12 sau la tastele de home delete pag up pe acolo. asa le dezactivezi. daca ti se pare complicat si ai o tastatura cu usb la indemana foloseste.o si fur si simplu apasa bloc Num de la numpad. sper ca tiam fostde ajutor. incearca si zi-mi ce ai reusit

| secertul explică (pentru alecsutz32):

NU am nici o tastatura cu usb si laptopul meu nu are numpad sad