| LostInPark a întrebat:

Recomandari pentru un mouse fiabil, accesibil, timpi buni de raspuns si fara rateuri la click-uri?
Ma intereseaza unul wired, fara sorcoveli de leduri.

Răspuns Câştigător
| KenWooD123 a răspuns:

Iti recomand a4tech x-705k, cea mai buna alegere pana in ~60 LEI. Il am din 2012 si isi face treaba foarte bine in orice joc. Poti sa te uiti si la alte modele a4teck pe pcgarage.ro. Cele mai fiabile periferice (mouse si tastatura) la un pret bun, doar a4tech este.

| LostInPark explică (pentru KenWooD123):

Urat "soarec", dar performant!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un mouse optic HP, daca se poate PS2.
Se poate gasi si second hand, ieftin.
Fiabil si configurabil.

| syd a răspuns:

Pentru ce? gaming? browsing?

| qq221133 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/zowie/za13/

Mai bun si fiabi de atat nu pot sa-ti recomand, are cel mai bun senzor de pe piata la pretul pe care il are, si o sa te tina mult, si din cate stiu nu are led-uri!

Sper ca te-am ajutat :3!

| LostInPark explică (pentru qq221133):

El e bun, dar pe ce dai banii? stii?
Are contactori Huano cu timpi de raspuns relativ Ok, in schimb poti gasi un chip controler optic mai bun intr-un mouse Microsoft.Tu te-ai uitat la pret!?
Acolo ai rebranding Benq, marketing exagerat, linii de productie cu chinezi platiti la norma.Intr-un cuvat "Vrajeala" sau cum sa scoti mai multi bani pe o bucata de plastic.