| anonimguy3 a întrebat:

Repede cea mai buna combinatie de placa video, sursa cu sistemu meu actual:

CPU: Intel Core i3 3220 3, 3Ghz

Motherboard: GIGABYTE H61M-DS2H

RAM: 4GB Kingstone Memory 1333 mhz

Ce vreau sa schimb acuma:

GPU vechi (actual): Nvidia GeForce GT 220 1GB

Power: un ATX vechi fara nume de 450W

Vreau sa placa video sa fie compatibila cu placa mea de baza si sa fie maxim 600 de lei.

De asemeanea ma uit dupa o carcasa noua de pana in 250 de lei.

FUNDA!

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Power: un ATX vechi fara nume de 450W
iti trebuie alta ia-ti una cu nume si undeva la minim 700W mai scade din carcasa si din placa video si iei si o sursa sau mai strangi ceva si iei asta
Placa video Gigabyte AMD Radeon R7 260X OC WINDFORCE 2X, 2048MB, GDDR5, 128bit,

| anonimguy3 explică (pentru AdrenalinTm):

Deja am pus ochi pe placa aia video sexoasa laughing 599 lei i like it, si am vazut o sursa de 550 w la 179 lei si carcasa la 100 lei mi-ar ajunge dar sa aiba aerisire de nota 8 macar big grin

| AdrenalinTm a răspuns (pentru anonimguy3):

In loc sa iti iei o carcasa "de nota 8" iti iei 2 ventilatoare http://www.pcgarage.ro/......h-airflow/ gen alea si nai nevoie de carcasa noua si sursa sa fie seaseonic corsair enermax sa aiba un nume gen astea

| RaduIulian88 a răspuns:

Uite aici o placa video bunicica http://bit.ly/1l6zQIw