.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Revin cu o intrebare la care nu am primit decat un raspuns.Va rog sa ma ajutati!:D
Vreau sa imi cumpar o camera video/foto si am un buget redus!
Ma gandeam la camera video Aiptek PocketDV AHDC100.Este ieftina si sunt indecis de capacitatile ei. Ce ziceti, merita?
Intrati aici pentru detalii despre ea:
http://www.pcfun.ro/Camere-Video/ Camera-video-Aiptek-PocketDV-AHDC100
Vreau parerea voastra, e bunicica sau e proasta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu sunt in masura sa comentez d. p. d. v. tehnic nivelul calitativ al aparatului, iti ofer un sfat care sa te ajute sa te "orientezi" folosind -ca reper unic- aspectul financiar (dk, intre timp nu primesti informatii mai competente.)
Astfel :
~ din cele spuse de tine pare-se ca posibilitatile tale financiare corespund aprox (+/- 10%) cu pretul aparatului si ca modelul iti place. in g-ral vorbind... in cazul asta, verifica doar, daca pretul se situeaza cu cel putin 15% peste pretul minim existent, adica al celor mai ieftine aparate de acest gen si, daca raspunsul este afirmativ, nu ezita. si., sa-l folosesti cu placere!
In caz contrar sunt de parere ca, dk difer. de care mai ai nevoie nu-i prea mare si-ti poti permite s-o imprumuti, alege varianta asta, dk nu., nu. asta e...
Sunt convins ca ai inteles ideea. eu am aplicat acest criteriu in suficient de multe ocazii si pana azi nu am dat gres niciodata.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
(pauza.)
P. S. tocmai voiam sa postez cele scrise mai sus dar m-am gandit, sa ma uit si pe saitul indicat de tine, desi, repet, la partea tehnica… Mai neplacut e, insa, ceeace am vazut acolo., nu te incadrezi nici macar in limita criteriului pe care ti l-am sugerat mai sus… Eu personal, in lipsa unei recomandari venita din partea unui cunoscator nu as risca sa cumpar chiar cel mai ieftin produs., macar pe cel cu pretul imediat superior. insa. din ce se vede, diferenta de prêt e-ntr-adevar dezarmanta... dar, hai, nu te necaji... maine va fi o alta zi... si, oricum, prietenii-ti vor zambi...

3 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Multumesc miletyn si laurym.

| Diva a răspuns:

E draguta acum depinde si pentru ce vrei sa o folosesti.Eu zic ca e buna pentru filmuletele de familie