| TamplaruAnisoara a întrebat:

Revin cu problemele mele. Varul meu hackerul a construit nu numai rețele WI-FI la vedere și ascunse ci și un server fara că eu sa știu sau să îmi ceara acordul. Am salvat rețelele pe care le arata telefonul că sunt conectata dar daca după ce le-am salvat și vreau să mă conectez la ele îmi cere parola și eu nu le știu. Întâmpin greutăți să mă conectez la internet și îmi apare eroare 404 sau "acest site nu poate fi accesat" Căutând pe Google despre eroarea 404 îmi spune că e o problema la serverul la care sunt conectata. Din moment ce eu am internet doar pe mobil și prin Vodafone Ro cu abonament pe 2 ani și am rețeaua mobila buna 3-4 linii și 3g internet ce sa caute conectarea mea la internet prin server? Daca rețelele WI-FI mi le arata telefonul cu denumirea lor cum pot afla și serverul fiindcă nu știu cu telefonul cum să îl caut. Daca nu se poate cu telefonul există o altă modalitate care să îl arate ca există și denumirea lui inclusiv locația lui? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi cu telefonul la cineva care se pricepe. Ai facut praf explicatia problemei sa te poata ajuta cineva online cu sfaturi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ca idee, eroare 404 nu o vei primi daca nu ai internet. E o eroare de pe serverul pe care e hostat siteul.