| TamplaruAnisoara a întrebat:

Mai revin cu o întrebare. E vorba despre posta electronică. Am trimis email-uri atât de la domiciliul meu cat și de la calculatoarele de la Biblioteca care se afla la 2 km distanta de mine și în clădirea primăriei. Istoricul emailu-rilor îmi arată datele cat și locația șervetului numit Târnăveni. Tot la fel îmi arată și la mail-rile trimise de la domiciliu de pe telefon în rețeaua Orange, tot abonament la Orange pe doi ani asta in urma cu 3-4 ani. Daca eroarea 404 este a șerverului site-ului pe care vreau să îl accesez, de ce îmi apare la toate site- urile la care doresc sa intru. Toate sunt defecte sau eu aparțin de site- îl numit Târnăveni și sunt "obligata" sa fiu conectata la internet prin acest site fie că o fac de la Biblioteca de pe calculator, fie de acasă de pe telefon? Mai mărturisesc că acest lucru mi se întâmplă din anul 2005 de când am cumpărat primul calculator. Ba mi-a fost dat să aflu că Cineva de la Târnăveni ( serverul) despre care vorbesc avea "abonați" în localitatea mea și poate nu numai dar fara sa fie oficial abonamentele. Am aflat când s-a introdus în sat Digi atât telefonie fixa cat și mobila, o femeie din Târnăveni strângea bani de la abonați fiind un fel de rămas bun după n ani de "servicii," ilegale poate chiar din 2005. Cum as putea afla dacă serverul se afla pe locația mea și daca s-a făcut pe datele mele și pe telefonul tatălui meu? Telefonul era pe numele tatălui meu. Iar internetul s-a făcut pe datele mele din buletin. Locuiam cu părinții.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca odata. Mergi la cineva care se pricepe si arata-i problema. Ai facut iar o mare varza din explicatie.

| mihai69 a răspuns:

N-am reușit să pricep care e de fapt problema ta.