| anonim_4396 a întrebat:

Routerul wireless trebuie lasat in permanenta deschis de ce?

Răspuns Câştigător
| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Salut! Pai daca vrei sa ai internet si la al doilea pc si laptop(banuiesc ca de asta ai router) atunci DA! Daca nu vrei sa il folosesti un timp e cam nasol.Routerul are o "baterie" si daca il lasi mult timp scos va va trebuie sa vina cei de la net (am patit-o eu).NU stiu exact ce au facut.
DAR NU ESTE BINE SA IL LASI MULT TIMP FARA VIATA!

4 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Da, trebuie lasat deschis in permanenta doar daca doresti sa te conectezi cu un alt device la internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca altfel nu mai net wireless. daca nu mai ai nevoie de net poti sa il inchizi.

| Hasz a răspuns:

Da,cand vrei sa te conectezi trebuie sa il lasi intotdeauna deschis.

| Veromon a răspuns:

Router-ul se scoate din priza doar daca faci parte din categoria celor care trag din priza televizorul cand nu se uita la el. Router-ul este conceput de producator sa functioneze non-stop.