| andreeasweetlove a întrebat:

Cum e cu routerul wireless? Adica, il bagi in priza si ai net sau trebuie sa se conecteze la randul lui la un modem?

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Bagi cablul tau de net in router, il configurezi si atata tot. Nu lua in seama prostiile spuse mai jos laughing

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Router ul il conectezi la reteaua de net pe care o ai deja. Il configurezi si apoi ai net wireless si prin cablu. Ai nevoie de modem daca ai net de la romtelecon de exemplu si ei au alta tehnologie adsl se numeste. in acest caz insa poti sa iti iei un modem wireless ca sa nu folosesti 2 dispozitive

| tay587458975 a răspuns:

Nu! Trebuie sa fi la ei in baza lor de date si in primul rand trebuie sa fi conectata.dar poti sa iti iei un routerul wireless doar daca stai in buricul bucurestiului ca sa ai det gratis

| suntserios a răspuns (pentru tay587458975):

Mama cate prostii ai spus intro fraza?

in baza cui de date sa fii? pentru ce?
de unde pana mea sa ai net gratis in buricul Bucurestiului?
ce treaba are router ul wireless pe care vrea omul sa il cumpere cu locatia in care sta?

| Sorinca_Lorenna_1992 a răspuns:

Routerul wireless iti este folositor daca ai deja un abonament la internet (prin fir sau modem) si vrei sa conectezi mai multe calculatoare fara sa mai tragi cabluri prin casa. Il bagi in priza si pornesti un buton. Cu cat ai mai multe calculatoare cu atat scade viteza!

| SendItToMe a răspuns:

-il bagi in priza
-in spate ii bagi un cablu de internet
-configurezi routerul si ai net