| NevastuicAaA a întrebat:

S-a ars incarcatorul de la laptop si as avea nevoie rapid de altul.
Stiti ca si monitorul de la calculator are un incarcator de ala.
Il pot pune si la laptop?

Asta de la laptop are la input 100-240v 1.5A 50-60Hz
Si output 19v 3.42A

Si asta de la monitor input 100-240v 1.3A 50-60Hz
Si output 12.0v 4.16AMax(50W Max)

Oare merge? Sau face poc?

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu o sa mearga si nici nu e recomandat sa incerci. Fie mergi la un service autorizat - http://laptopnews.ro/service-laptop-reparatii-laptop Fie cauti in magazine un incarcator nou sau unul universal. Succes!

| NevastuicAaA explică (pentru laptopnews):

Mersi de raspunsuri.
Am rezolvat laughing in alt mod.
Am taiat plasticul de pe fir si am lipit firul la loc cu banda, strans bine.Si merge.Nu era ars, am avut noroc.
Acuma sper sa nu iau foc rolling on the floor da vad ca rezista, si nu se mai incalzeste ca si inainte.

| laptopnews a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Cu placere! Asta e o solutie de urgenta, ar trebui totusi inlocuit. Te sfatuim sa nu il folosesti prea mult timp asa! Succes!

| NevastuicAaA explică (pentru laptopnews):

Normal ca il inlocuiesc cat de repede pot.

Răspuns utilizator avertizat