| Anonim1900 a întrebat:

am un iPhone 5 si as vrea sa il incarc cu un incarcator (Samsung) care are urmatoarele specificatii: INPUT : 100-240V-50-60Hz 0.35A OUTPUT:5.0V==2.0A. iar cel de la iPhone are: INPUT: 100-240V-50/60Hz 0.15A Output: 5V==1A. Am scris exact cum scrie pe fiecare, ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Teoria spune ca da, desi ar trebui sa ai cablul corect.
Daca vezi, ala de la Samsung scoate 2 amperi, ala de la iphone scoate 1 amper. banuiesc ca nu o sa traga chiar atat de mult curent.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Da, merge daca are acelasi output de 5V merge celelalte sunt mai putin importante cum ar fi cat de repede baga curentul in baterie, etc.