| Alex041989 a întrebat:

S-a întâmplat cuiva ca pe pagina de Facebook să îi apară postări de la "arabeți" deși nu a dat like paginii? Îmi poate spune cineva cum pot scăpa de așa ceva? Menționez că am schimbat parola, am activat autentificare cu doi factori și la aplicații nu îmi arată nimic dubios.Nu mai știu ce să îi fac, o iau razna.Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti schimbi setarea pe "privat" ca sa nu mai primesti nimic de la straini, doar de la prieteni.
Parola si autentificarea cu doi factori sunt setari personale, care nu au nici o functie sau limitare pentru a nu fii accesata de ciudati si neaventi.
Schimba-ti profilul pe "PRIVAT" si nu vei mai fii cautat de nici un strain.

| Alex041989 explică (pentru Violleta2022):

Setarea aceea cu profilul pe privat o am de când mi-am creat contul.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai apare ca ai dat like paginii? Ca ai vazut ca apar multe postari in feed la care scrie "sponsorizat" sau "sugestii pentru tine". Daca apare ca ai dat like paginii, ar fi 2 variante: ori ai dat like unei pagini mai demult si acum nu o mai recunosti pentru ca ti-ai schimbat numele ori ai intrat pe diverse link-uri si ai dat like unor pagini automat

| Alex041989 explică (pentru Furnicuta000):

Nu,nu sunt sponsorizate, îmi apar precum am dat eu like-uri paginilor.

| oglindasultanului a răspuns:

Este posibil sa scrie si "sponsorized" inseamna ca-s doar reclame care nu poti scapa de ele.

| Mirel4412 a răspuns:

Probabil tu ai cautat ceva asemanator despre arabi sau ai urmarit un hastag(nu stiu daca e posibil pe Facebook), iar acum algoritmul crede ca iti plac lucrurile astea. Ori ti-a intrat un arab in cont, si acum nu ai ce mai face, o sa iti apara mult si bine reclame/postari de acolo. Asa mi s-a intamplat si mie, mi-au intrat niste indieni in cont, si acum pe telefon am numai reclame din india =). Nu ma deranjeaza, decat sa vad de 1000 de ori reclame la revolut sau jocuri.

| ShadowMirror45 a răspuns:

Raporteaza pagina.mie nu mi s-a intamplat. poate ca ai cautat ceva asemanator, sau ai vorbit prin casa de ei sau mna. telefoanele asculta tot. un exemplu: am comandat o colivie pentru nimfa mea si a doua zi mi-au aparut numai anunturi cu colivii. pe Instagram si pe Facebook. e ciudat...

| Alex041989 explică:

Îmi apare precum am dat like la paginile acelea, sunt multe.Parola am schimbat-o și am activat și autentificare cu doi factori.Nu stiu ce să mai fac.Îmi pare rău că am prea multe poze importante, altfel îmi făceam altul.