| Bastea a întrebat:

Sa.am router belkin f5d8631-4 si am pierdut cd-ul de instalare.si acum cand vreau sa il instalez prin ip (scriu ip-ul, intra in pagina si cand vreau sa selectez o oiptiune din stanga imi cere o parola,)nu stiu ce parola sa I bag am incercat si de pe spatele routerului si nu a mers nuciuna.am interned de la rds rcs.stie cineva ce parola sa ii bag

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Adică, parola după ce introduci IP-ul?
La Internet Explorer datele implicite sunt
admin

Poți reseta parola la router ținând apăsat pe butonul de reset. Însă va trebui să introduci iar datele (de conectare, IP, MAC spre exemplu), în cazul ăsta îi poți chema pe cei de la firma cu netul.

| ZendyTeam a răspuns:

1. Cauta pe google de la un alt pc, modelul routerului tau.
2. Vezi datele de logare in mod default / initial.
3. In spatele routerului ai un mic buton, ce il poti reseta cu un ac. Il ti apasat de obicei 10 secunde, si se va reseta dupa setarile din fabrica, dar vezi ca vei gasi in manualul pfd ce il vei descarci ce si cum se reseteaza / reconfigureaza / seteaza.
4. De obicei usernameul si parola sunt admin / admin sau admin si blank adica nimic.

Stima Zendy.

| AlexAlex23 a răspuns:

Cred ca parola din pc-ul tau