| marius577 a întrebat:

Sa spunem ca as vrea sa comand un joc de pe site-ul www.mediadot.ro in valoare de 240 ron.Ar veni un curier cu comanda si as plati ceva taxe in plus? Merci.

Răspuns Câştigător
| NoNameYou a răspuns:

Livrarea se va face astfel:

Livrarea comenzilor pe raza municipiului Bucuresti (excluzand judetul Ilfov, unde se percepe taxa de livrare) si care depasesc 500 RON (inclusiv TVA) se face GRATUIT de catre curierii Mediadot.
Pentru comenzile pe raza municipiului Bucuresti (excluzand judetul Ilfov) care nu depasesc valoarea de 500 RON (inclusiv TVA), costul livrarii efectuate de catre curierii Mediadot este de 18 RON (inclusiv TVA).
Pentru livrarile in afara Bucurestiului costul expeditiei este de 17 RON (inclusiv TVA). In cazul expeditiilor in afara retelei Urgent Curier se adauga 1 RON/km (inclusiv TVA) pentru fiecare km efectuat intr-un sens. Reteaua de localitati unde Urgent Curier nu percepe taxe suplimentare este disponibila aici. Taxa de ramburs la plata numerar (aplicabila celor care au ramburs la livrarea in provincie): 9 RON cu TVA inclus.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Doar curierul platesti in plus!

neluL
| neluL a răspuns:

Tariful difera de la curier la curier!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da, curierul in platesti in plus.
Ar ajunge la 40 ron transportul.
Depinde de unde esti tu, si de unde e firma respectiva.

O seara placutahappy

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

A-si putea fabula, dar nu are rost. cel mai bine si sigur, e sai intrebi pe ei, la secctiunea ´´contact´´ le trimiti un mail, sau cauta prin pagina jocului repectiv detalii curier.