| beni12 a întrebat:

Sal am o problema cu niste placute rami ddr2 am luat un ram de 2gb si il bag merge si mai vreau sa mai bag 1gb si nu merge dc? dau funda promit

1 răspuns:
| claudiacerasela78 a răspuns:

Buna, trebuie ca placutele sa fie de acelasi tip( ddr1, ddr2 sau ddr4). Daca nu sunt nu vor merge. La fel si firma, e indicat sa fie de aceeasi firma. Incearca sa pornesti pc-ul cu o singura placuta si vezi daca merge, schimba- le pe rand. Daca merg asa, inseamna ca nu se potrivesc cele doua placute. Sterge usor cu o carpa cu putin spirt contactele placutelor si sufla aer in suporturile de la pc. in caz ca e un contact imperfect.