| CFBB a întrebat:

Sal am o problema cu pc...de cateva zile nu imi mai porneste antivirusul[avira] el normal se deschidea odata cu pc si se afla pe bara de start in dreapta...din cauza asta, orice trebuie sa deschid cu clic dreapta si `run as administrator`cu dublu clic imi apare o casuta cu `open with` si sa aleg programul cu care sa deschid acea pictograma eu vreau sa stiu cum sa fac sa imi porneasca din nou antivirusul pentru ca inainte ca sa nu se mai deschida totul mergea perfect[mentionez am windows 7 ultimate]

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu din avira trebuie ci din start/accesories/run
lansezi run şi scrii acolo msconfig/enter
selectează tabul startup şi vezi acolo dacă avira(sau ceva de genu) este bifat să pornească.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică dacă antivirusul pornește o dată cu Windows. Dacă e bifat acolo înseamnă că e o eroare de sistem, că așa e făcut Windows-ul să se distrugă șî să te oblioge să îl reinstalezi și toto dată să dai alțî bani pe licență. Succes

| CFBB explică:

Nu stiu sa folosesc avira poate ma ajuti tu cum sa verific...

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Eu am folosit avira timp de 5 ani şi acum folosesc Microsoft security essentials că se desccurcă mult mai bine pe Windows 7 deşi nu are o rată de detecţie aşa bună ca avira, dar cum cel mai bun antivirus e utilizatorul, pentru mine e cel mai bun, dar este pentru cei mai avansaţi, în fine asta e alta poveste.

| DeyCj a răspuns (pentru CFBB):

Nu din avira trebuie ci din start/accesories/run
lansezi run şi scrii acolo msconfig/enter
selectează tabul startup şi vezi acolo dacă avira(sau ceva de genu) este bifat să pornească.