| bulzz a întrebat:

Sal,am o problema:
cum in fiecare seara trebuie sa imi incarc telefonul, de ceva timp incarcatorul il las numai in priza non-stop iar seara doar bag cablul in telefon, si am auzit ca in 6-12 luni daca il las fara sa-l scot se strica sau consuma curent chiar daca nu e conectat telefonul, e adevarat?

2 răspunsuri:
| AlexBmxRider a răspuns:

Nu mai lasa incarcatorul in priza pentru ca din cate stiu eu consuma curent.Introdu-l in priza doar daca iti incarci telefonul.

| gigimuschiulos a răspuns:

Da,se poate deca este lasat langa ceva ce absoarbe, covor, bluze...APA, o funda!