| andrei543543 a întrebat:

Maine voi merge sa-mi iau o consola dar nu stiu ce sa aleg intre xbox 360 slim 250gb sau ps3 super slim 500gb. Daca imi puteti zice si care este mai bun move sau kinect si daca este adevarat ca joysticku de la ps3 este incomod.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Just4Joker a răspuns:

Pai eu am net la el prin Wi-fi.
Netul trebuie platit doar pentru a te juca online si a te uita la video-uri pe youtube, netflix, pentru. a accesa internet explorer si alte chestii. In rest, pentru a downloada demo-uri, pentru a vorbi cu prietenii, nu trebuie sa-l platesti.
Live Gold (abonament) pe un an poti lua din altex cu 170 lei + 800 Microsoft points. Cu alea 800 de Microsoft points de ti le da bonus la abonament poti, de exemplu, sa-ti descarci pe xbox Minecraft (versiunea full) si sa joci cu prietenii.
Apropo, nu te lua dupa XxBoYxXxIoNuTxX, mai incomod e controller-ul de la PS3 decat cel de la Xbox. La PS3 daca te joci vreo 7-8 ore non stop, o sa te doara rau mana si n-o sa mai ai chef deloc. Insa la xbox, si daca te joci 24/24, n-o sa simti controller-ul incomod si Xbox-ul nu va avea probleme.
Se poate sa se mai blocheze, dar fooooarte, foooarte rar. Insa acelasi lucru se intampla si la PS3, dar mai des. Se blocheaza la jocuri masive de gen Skyrim, daca joci non-stop timp de 10-11 ore.
Iti spun totul din propria experienta.

5 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Ce intrebare.
E clar, fara dubii, ca acest Kinect e mai bun decat PS Move.
Eu detin ambele console. Intr-adevar, controller-ul de la PS3 e cam incomod si nu-i la fel de rezistent si de bine structurat ca cel de 360.
Uite ce iti zic eu : Daca vrei sa vezi filme blu-ray, ia-ti ps3.
Daca vrei sa joci jocuri la cea mai inalta rezolutie, cu cea mai buna grafica, sa ai parte de cel mai frumos multiplayer si entertainment non stop cu youtube, internet explorer si alte chestii, iti recomand xbox din toata inima.

| andrei543543 explică (pentru Just4Joker):

Ms pentru raspuns pana la urma xbox 360 imi voi lua dar am auzit ca netul nu e gratis cum pot sa-l platesc trebuie si cablu cred nu? Te rog sa ma ajuti si cu asta si vei lua funda.

| andrei543543 explică (pentru Just4Joker):

Ms.Ms.Si cum am promis o sa-ti dau funda inca o intrebarelaughing minecraft il iau gratis?

| Just4Joker a răspuns (pentru andrei543543):

Nu, costa 1200 mp.
Poti sa-l iei demo, te lasa sa joci 1h, apoi te scoate.

| Just4Joker a răspuns (pentru andrei543543):

Pai eu am net la el prin Wi-fi.
Netul trebuie platit doar pentru a te juca online si a te uita la video-uri pe youtube, netflix, pentru. a accesa internet explorer si alte chestii. In rest, pentru a downloada demo-uri, pentru a vorbi cu prietenii, nu trebuie sa-l platesti.
Live Gold (abonament) pe un an poti lua din altex cu 170 lei + 800 Microsoft points. Cu alea 800 de Microsoft points de ti le da bonus la abonament poti, de exemplu, sa-ti descarci pe xbox Minecraft (versiunea full) si sa joci cu prietenii.
Apropo, nu te lua dupa XxBoYxXxIoNuTxX, mai incomod e controller-ul de la PS3 decat cel de la Xbox. La PS3 daca te joci vreo 7-8 ore non stop, o sa te doara rau mana si n-o sa mai ai chef deloc. Insa la xbox, si daca te joci 24/24, n-o sa simti controller-ul incomod si Xbox-ul nu va avea probleme.
Se poate sa se mai blocheze, dar fooooarte, foooarte rar. Insa acelasi lucru se intampla si la PS3, dar mai des. Se blocheaza la jocuri masive de gen Skyrim, daca joci non-stop timp de 10-11 ore.
Iti spun totul din propria experienta.

| XxBoYxXxIoNuTxX a răspuns:

Logic cel mai bun este xbox 360

Da joisticul este incomod

Funda?