| Bl4ckShadowS a întrebat:

Sal vreau sa-mi cumpar o consola dar nu prea stiu ce sa aleg...am 2 variante : PS3 500gb super slim sau Xbox 350 slim 250gb...
Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| Just4Joker a răspuns:

Cei de deasupra mea iti garantez ca nu detin o consola.
Xbox 360 are mai multe avantaje decat PS3. Singurul lucru la care PS3-ul e mai bun sunt exclusivitatile(Adica PS3-ul are cateva jocuri pe care xbox nu le are), dar nici Xbox-ul nu le are proaste( Halo, Gears of War, Fable etc.) Daca vrei sa joci cu adevarat, grafica si gameplay (La care xbox-ul e mai bun + ca are un controller mult mai bun), iti recomand cu draga inima xbox 360.
ATENTIE! Xbox 360 Slim nu mai face Red Ring Of Death (Nici PS3 YLOD).
Urmatorul PS si urmatorul Xbox nu vor aparea peste 1-2 sapt, mai sunt pe putin 10-11 luni.

Uita-te atent la video-ul de la Adyspeed. Ti se pare tie ca se vede mai bine pe PS3? Ar trebui sa fi orb ca sa crezi una ca asta. Nu sunt un fan Xbox. Detin si un xbox, si un ps2, si un PS3.
Toate jocurile tari si noi aparute le joc pe Xbox. Pe PS3 tin doar un joc, Call of Duty Black Ops 2, fiindca la Xbox, pentru a juca multiplayer, daca esti in Romania, trebuie sa platesti 160 lei /an (verifica altex).
PS3-ul rezista mai putin decat Xbox-ul.
Microsoft are prestigiu mai bun decat Sony in gaming.
Controller-ul de la xbox e mai bun decat cel de la PS3
Si asa mai departe...

Uite cum sta treaba cu exclusivitatile :

Halo 4(360) > Killzone 3 (PS3)
Gears of war(360) < God Of War(PS3)
Fable < Infamous
Forza Motorsport (360) >Gran Tursimo(PS3)
Si mai e Uncharted(PS3),care e foarte bun, dar n-am cu ce sa-l compar.

Mai sunt multe detalii, in avantajul Xbox-ului. Eu zic ca daca iti iei PS3 o sa regreti. Mai bine fa cum am facut eu. Am luat un Xbox 360 kinect 250gb nou, pe care rulez toate jocurile si un PS3 second hand, 1 controller, 400 lei, 1 joc (Cel care are gameplay la multiplayer bun, gen Call Of Duty, Battlefield etc.) Si o mufa HDMI. Il tin la mine in camera, pe post de blu-ray si pe post de consola, pe cand Xbox-ul il tin in sufragerie pe post de cel mai avansat si mai tare sistem de gaming din lume.
Ambele console sunt foarte bune, dar eu zic sa-ti iei xbox.

4 răspunsuri:
| Adyspeed a răspuns:

Ps3... uite diferente intre ele : http://www.youtube.com/watch?v=Q4y6bsBO2CQ. are niste minusuri daca te uiti mai bine la xbox;)

| greyhound a răspuns:

Eu unul as opta pentru PS3.
hint : peste 1-2 saptamani iese PS4 astfel ca se vor ieftini ps3-urile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps3,xbx face red ring of death si se duce, plus ca jocurile de pe ps3 is ma tari

| cr3ativ3z0rens3n a răspuns:

Ps3 500gb e clar mai buna decat un xbox 350