| Condulet_Mihai_1994 a întrebat:

Sal mi-am montat un nou procesor pe placa mea de baza biostar nf61v micro am 2 v 1.0.si imi scrie processor model unknown. si pc-ul merge destul de greu
cum fac update la bios am incercat cu softul ala de la biostar si zice bios Id error. si nu am floppy alta idee pls

4 răspunsuri:
| ursachy a răspuns:

Din cate vad, placa ta de baza e compatibila doar cu procesoarele AMD! deci sa nu faci prostia sa pui unul Intel ca nu o sa-ti functioneze deloc cu siguranta! uite procesoarele suportate de placa ta: Socket AM2
Supports AMD Athlon 64 X2/64/FX/Sempron Processors
Hyper Transport Technology up to 2G
Supports AMD Cool'nQuiet Technology

Spune-mi de unde ai cumparat procesorul si ce model este

| dulgherunicu a răspuns:

Va spun euca daca nu era compatibil nu pute sal monteze

| VitalyDeMarco a răspuns:

Cand ai montat acest procesor te-ai interesat daca este compatibil cu ce ai tu acolo?

| aimond a răspuns:

Ai un exemplu bun aici despre cum sa faci update bios, dar citeste de 20 de ori si fa o singura data http://tutorialeweb.tk/cum-sa-faci-update-bios/