| yoyoalecs a întrebat:

Sal tpu.am luat un cititor de carduri de telefon in forma de stick..imi citeste micro SD. dar cand incerc sa pun ceva pe el..imi zice the disk is write-protected. remove the write-protection or use another disk...help..ms anticipat

Răspuns Câştigător
| papys44 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ..si eu am avut aceeasi problema. dar am :
1.reformatat cardul
2.am incercat in alte locuri din calculator(alte USB)
3.am downoaldat Samsung PC Suite (fiindca telefonul meu este Samsung) dar acum mai depinde si marca de telefon:si poti cauta :Lg PC Suite
Alcatel PC Suite
sau ce marca e telefonul tau si de aici incolo te descurci si transmiti muzica, imagini si ce sufletelul tau... funda? plisssssss

| yoyoalecs explică (pentru papys44):

Ti-am dat funda pentru ca miai amintit de pc suite.la mine e Nokia pc suite. dar tot nu am rezolvat problema..nu pot sa imi pun pe card. tot nu merge

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe cititor sau pe card si ar trebui sa aiba o mica siguranta, care se poate misca, probabil e pusa ca sa nu poata scrie cardul ca un fel de protectie, ceva asemanator ca la dischete happy

| zuzualina a răspuns:

1. cand il bagi in pc?
2. daca e asa, nu o sa te lase

| yoyoalecs explică (pentru zuzualina):

Problema era la adapto..acum pun direct micro SD..merge acum. oricum multumesc tuturor