| danut93 a întrebat:

. Am Nokia Lumia 800 si vreau si eu sa stiu cum e cu internetul pe telefon la abonament, cand platesc si cand nu.Langa semnal uneori imi apare un E si imi merge si conectiunea wieless si cateodata imi apare un H si la fel imi mere conectiunea wireless.Ce inseamna E`ul acela si H`ul acela? Am intzeles k atunci cand imi apare E`ul platesc chiar daca imi mere conectiunea wireless.Deasemenea imi mai apare si un G si habar nu am ce este cu el. Funda celui mai bun raspuns! MUltumesc foarte mult!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

E=edge=~250kbps viteza. g=3g=3.6mbps H=~7. 2mbps. vitezele astea sunt maximelele ce le poate inregistra cand apare iconita, nu refleca si viteza actuala.