| dany11079 a întrebat:

Sal TPU,am o antena dolce romtelecom,conractu a expirat nu mai merge,o pot decoda cumva,un hack ceva,vreo modificare, am vreo sansa sa mai prind posturile din contract.multumesc.

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Da ea merge, dar merge doar pe programele free. Mai exista un box (reciever) care este el hackuit, si prinzi toate programele, dar trebuie sa fii conectat la net pentru a genera noi coduri, ele se schimba la 30 minute. Chestia e ca te costa mai mult decat abonamentu pe 3 ani la romtelecom, dar dupa nu mai ai probleme. Incearca sa scoti cartela, si vezi ce se intampla? Daca nu incearca cu un reciever nebranduit de romtelecom etc, atunci sigur ai acces la programele free.

| maxy2343 a răspuns:

Nu din cate stiu eu pentru ca daca ai de la romtelecom inseamna ca ai receiver (sper ca am scris corect) iar receiver-ul functioneaza cu cartela asa-i? Si nu prea cred ca poti face in asa fel sa hack-uiesti cartela aceea. Poate exista dar nu cred.

| Popescu_Carmen_1978 a răspuns:

Salutare.intrebarea mea este legata tot de o antena dolce cu abonament expirat.antena si lbn le pot folosi daca cumpar un alt receiver free fara cartela s-au lbn este pe frecventa romtelecom-dolce.multumesc