| ReVeRs a întrebat:

Sall, am primit de la cineva un decodor dolce romtelecom, am antena romtelecom hd, cartela este activata, dar nu stiu cum sa pozitionez antena, respectivul care mi.a dat decodorul mi.a spus sa aleg Hellas sat ep 3 dar indiferent cum pozitionez antena nu prind semnal deloc. Deci cum ar trebui pozitionata antena? Stau in comuna Berceni daca ajuta la ceva, multumesc

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Http://www.dishpointer.com/
Introduci locatia ta, alegi Hellsat si o sa ai idee pe unde e satelitul
si ai grija ca inclinatia trebuie sa fie la 39 de grade