| aloken a întrebat:

Salut am un laptop ASUS.Problema este ca procesorul (AMD QUAD CORE A4-5000) are placa video integrata si in jocuri ruleaza pe ea.Laptopul mai are una dedicata AMD RADEON HD 8670M de 1GB.Cum as putea face ca cea dedicata sa fie principala in jocuri?

2 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Sper sa mearga:

Intra in aplicatia placii video (ATI/AMD Radeon Catalyst Control Center) -> Graphics -> PowerPlay si aici da click pe Set Plugged In and Battery to Maximum Performance.
Salveaza setarile inainte de a inchide si gata.

Pentru o mai buna performanta insa, dupa ce ai salvat setarile de mai sus, da click pe Gaming -> si aici iti setezi ce performanta vrei.

| Superior a răspuns:

O setezi din bios.