| Lory_7688 a întrebat:

De ce calculatorul meu nu se deschide? Adica unitatea arata ca porneste dar nu se declanseaza in acelasi timp si monitorul. Amandoua pornesc doar dupa mai multe incercari si dupa ce scot cablurile.Ce ar putea sa aiba? Multumesc astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Sursa slaba, daca dupa ce scoti din cabluri iti porneste, inseamna ca e sursa slaba si cel mai probabil va trebuii sa il sufli de praf sa iti cumperi o alta sursa, nu Deluxe, e firma de caca..., pe procesor sa iti schimbi pasta termoconductoare si daca poti sa adaugi 1/2 sau cat mai multe ventilatoare, daca poti asta e optional... acuma na, problema poate fi si la procesor si la placa video si la ram sau placa de baza, dar daca nu sunt acolo nu imi pot da seama, fiindca uneori "simti"(adica se supraincalzeste, baraie gen hdd sau se supraincalzeste prea rapid) ce nu merge.

| Cedry2k8 a răspuns:

Pune-le foarte bine, si sufla in ele poate au praf... cartela indygen?

| vladst1 a răspuns:

Incearca sa scoti placa video a calculatorului si sa pui cablul monitorului la cea incorporata.

| vladutz12345 a răspuns:

Eu cred ca s-a ars placa video.Incearca sa adaugi alta si poate va merge. Daca nu, verifica cablul din spatele monitorului care este conectat la placa video sa fie bagat bine.