| kEyLoGgEr a întrebat:

Sal TPU am recuperat de la un monitor o placuta 715g1994-1(daca scrieti pe google o gasiti) si vreau sa stiu daca o pot folosi drept transformator 12V? are o mufa cn902 iar pentru fiecare fir scrie cate ceva la 2 dintre ele 12v si altel?
deci o pot folosi drept transformator? vreau sa-l folosesc la o statie audio eu cumpar kit-ul audio dar vreau sa stiu si ce mai trebuie cumparat si cu trebuie montat?

1 răspuns:
| BMA a răspuns:

Evident ca scoate si 12 v pe undeva, dar mai are si alte tensiuni periculoase! la cei 12v nu cred ca scoate o intensitate prea mare, depinde si la ce vrei sa-i folosesti