| Skyline9 a întrebat:

Sal TPU, Am si eu o problema cu un sistem audio 5.1, cand sting ori ce bec din cas imi baraie boxele, de ce?

Răspuns Câştigător
| keos a răspuns:

Nivelul tau de curent in casa este slab, si probabil tii boxele la maxim.
In momentul in care pornesti/stingi un bec, acestea duc la o variatie de curent care ajung in boxe (ce sunt mai fine).

Recomand sa-ti pui un UPS cu dubla conversie.

4 răspunsuri:
| MarianAsh a răspuns:

Probabil sunt pe acelaşi circuit. Ai împământare?

| Skyline9 explică (pentru MarianAsh):

Nu,blocul nu are împământare

| elenyss a răspuns:

Instalatia electrica e de vina.

| RedBul33 a răspuns:

Ba`i frate! poate iti fura cineva curent de la tine, sau poate iti face atingere ceva prin sistem! bafta!