| robytzuHelp a întrebat:

Sal TPU as vrea un raspuns urgent am un telefon c3 si l-am scapat in apa cald iar ecranu nu mai vede nimic' plz un raspuns repede!

3 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Nokia C3-00 sau Nokia C3 Touch&Type? mergi la garantie cu el sau incearca ce a spus aaka4

| akka4 a răspuns (pentru CristiUcV):

Garantia s-a dus o data cazut in apa. eu cand l-am cumparat pe al meu mi-a zis un prietenas de acolo : garantie 1 an fara lovituri si apa. nu stiu. sa incerce si la garantie da nu cred sa rezolve ceva.

| akka4 a răspuns:

Il desfaci cat de curand posibil si il usuci bine, iar dupa ii dai cu un spray anti-oxidant pe placa(dai display-ul jos, scoti toate capacele de pe placa asta sa se usuce bine)winking iti recomand sa il desfaci repede si sa il usuci pentru ca daca apuca sa oxideze iti cam iei adio de la el.winking