| anonim_4396 a întrebat:

Sal,TPU!

Cum pot rezolva toate errorile de tip dll?

Am cautat pe net dar toate programele cer licenta care costa!

Cine ma poate ajuta dau fundoi cat casa!

Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Lipsesc niste fisiere.dll din Windows.
Unele erori se repara daca reinstalezi drivere, DirectX, Visual etc. normal cand iti da o eroare este si specificat ce.dll lipseste si astfel iti dai seama ce trebuie reinstalat/reparat.
Daca erorile nu se rezolva, un reinstall al intregului Windows e cel mai recomandat. Majoritatea tool-urilor pentru reparat sunt niste bullshit-uri.

| anonim_4396 explică (pentru introduaicinumele):

Cum pot reinstala driverele? Tinand cont ca am un cd care l-am primit cu laptopul (Acer aspire E1-571G) si daca nu ma insel e cd-ul cu driverele.
Deci eu doar trebuie sa-l bag in PC si sa reinstlez drivere?

| introduaicinumele a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi nu stiu daca se poate rezolva, mai tii minte ce erori iti dadea? Ca unele pot fi de la drivere altele de la alte chestii.

| anonim_4396 explică (pentru introduaicinumele):

Xlive.dll am acuma eroarea inainte aveam binkw32.dll dar am rezolvat-o acum am alta BinkW32.dll si nu stiu ce o sa urmeze!
Am primit si un cd cred ca cu drivere, sa le reinstalez?

| introduaicinumele a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici un site care ar trebui sa te ajute sa rezolvi problemele cu DLL-uri. http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/binkw32dll.htm

BinkW32.dll cica s-ar rezolva reinstaland jocul in care-ti da eroarea, sau daca nu merge asa mai este o tehnica putin mai grea, e explicat acolo.

| anonim_4396 explică (pentru taken):

Tampenii.

| taken a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti asa destept de ce mai pui intrebari aici? Doar pentru a-i critica pe cei care iti dau raspunsuri?

| anonim_4396 explică (pentru taken):

Pai ma desteptu-le am zis ceva free care sa rezolve eu descarc programl scaneaza si hopa trebuie contul si licenta care costa 39, 99$

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai controleaza-te bine ma? Si invata sa cititesti eu l-am instalat,, BOULE'' doar ca trebuie nume cu licenta ma inteligenta

| taken a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie nici un nume si nu cere bani.Eu tot timpul dupa ce instalez Windows-ul instalez acel directx.
Am sters raspunsul ala, retrag cuvintele.Bafta.

| irbis96 a răspuns:

CCleaner.