| AndreiP98 a întrebat:

Eu la Bucuresti folosesc internet DIGI, si vara la tara folosesc IRIS. Ei bine, la iris e mai complicat: trebuie sa creez conexiunea la net, apoi sa introduc niste comenzi in cmd, ca apoi sa se conecteze automat. Problema e ca am venit la bucuresti, stau pe RDS, dar iris tot tine sa se conecteze singur. Stiti cum sa fac sa anulez o comanda din cmd sau sa sterg o conexiune la internet? Am Windows7 si nu prea ma pricep. Dau funda cui imi da o solutie care merge

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Start->control panel->internet properties->connections si dezactivezi conexiunea la care renunti.
dar o solutie simpla si rapida este sa suni la cei de la RDS si iti spun ei telefonic toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi.
uite un numar RDS nu stiu dacaeste chiar cel pentru net dar or sa-ti zica ei.
iti repet e cea mai simpla si optima solutie.
ai sa vezi.
bafta!

1 răspuns:
| bsb a răspuns:

Stii sa scrii in comand line si nu stii sa stergi o retea din panelul de control?!
wtf, mergi la conexiune retea si acolo gasesti retelele disponibile.alege si sterge ce vrei