| cmbr a întrebat:

Sal tpu.Imi puteti recomanda si mie o placa video buna de 2 GB si GDDR pana in 600-700 lei.Ce parere aveti de Placa video Gigabyte GeForce GTX 650 Ti Boost 2048MB (mi-au recomandat-o prietenii)?

Răspuns Câştigător
| cmbr explică (pentru Azµre):

Deci sa aleg AMD Radeon HD 7790?

| Azµre a răspuns (pentru cmbr):

Nu tată să alegi ge force-ul este mult mai bun! Amd este rival dar e sub așteptări.

12 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

La placa aia video ma gandeam si eu (saptamana viitoare o voi cumpara, acum n-am bani de ea, decat jumatate). Este puternica, buna pentru orice joc nouwinking ma rog, acum depinde si de la ce producator o ei, nVidia se ocupa de GPU si cateva chipuri.
Recomand placile video de la Asus, Gigabyte si eventual Gainward (si MSI ar fi bune, dar nu am mai avut o placa MSI de mult timp si nu stiu daca au ramas la fel cum erau mai de mult).

PS: tu esti cel care a postat intrebarea cu "ti" si "ti boost", no? happy

| Azµre a răspuns:

Mergi pe GeForce GTX 650 Ti Boost 2048MB din link-ul care ti-am dat reiese că e mult mai rapidă ca un radeon 7790 care este concurent cu ea.

| cmbr explică (pentru Azµre):

Ok,inca o intrebare si iti iei funda
Cam cati ani ma tine(pentru jocuri GeForce GTX 650 Ti Boost 2048MB +Procesor AMD FX-8320 3.5GHz box 8 nuclee+8gb ram?

| Azµre a răspuns (pentru cmbr):

Depinde de tehnologia pe care o folosesc dar pentru următorii 2-3 ani să zicem 4 merge. Aici depinde de tehnologia pe care o folosesc cei care fac jocurile. Dacă ai observat sunt jocuri și cu specificații mai mici și au calitate ridicată. Depinde ce engine folosesc și ce directx la crearea acestora.
Oricum 4 an ide acu încolo nu ai probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| Cornelius0 a răspuns:

Uite aici: http://www.oktal.ro/placi+video/ poate gasesti ceva